Kurs językowy kadry i administracji na Malcie

Kurs językowy kadry i administracji na Malcie

  • Post category:ERASMUS

W dniach między 7 a 20 sierpnia 2023 r. dyrektor naszej Joanna Sznurkowska wraz z pracownicą administracji Marzeną Rainko uczestniczyły w intensywnym kursie języka angielskiego na Malcie. Był on realizowany w ramach projektu krótkoterminowego Erasmus+ „Wiedza to podstawa”, którego jednym z głównych celów jest podnoszenie kompetencji językowych kadry nauczycielskiej oraz pracowników szkolnej administracji.

Zajęcia odbywały się w małych, dziesięcioosobowych grupach w szkole językowej Maltalingua w St. Julian’s, która była naszym partnerem w realizacji projektu. Nauka odbywała się tylko w języku angielskim, a międzynarodowe środowisko stwarzało wiele okazji do testowania nowo nabytej wiedzy.

Mimo mnogości zajęć językowych obie nasze kursantki znalazły również czas na cieszenie urokami maltańskiej kultury oraz przyrody, a bezchmurne niebo i ciepły klimat pozwalały w pełni wykorzystać wolny czas na odwiedzenie:

  • wyspy Gozo i Comino,
  • historycznej stolicy Malty Mediny i obecnej Valetty ,
  • plaży w Sienie,
  • Plazy St. Peeter Spoon,
  • świątyni Megalitycznych Ta’ Ħaġrat.

Mimo, że ten wyjazd dla obu Pań stanowił duże wyzwanie, to świetnie sobie z nim poradziły, rozszerzyły swoje kompetencje w posługiwaniu się j. angielskim oraz nawiązały nowe znajomości. I chociaż czas powrotu nieubłaganie nadszedł, to mają nadzieję, że na Maltę jeszcze uda im się wrócić.