Erasmus + Malta 2023

Erasmus + Malta 2023

  • Post category:ERASMUS

Mobilność edukacyjna uczniów i nauczycieli na Malcie

W dniach między 24.03.2023 a 06.04.2023 roku 15 uczniów wraz z 5 nauczycielami wyjechało na Maltę w ramach współpracy naszej szkoły z Narodową Agencją Programu Erasmus+. Uczniowie w tym czasie realizowali krótkoterminową mobilność edukacyjną wspólnie z uczniami szkoły maltańskiej, gdzie uczestniczyli w spotkaniach z młodzieżą. W ich trakcie poruszali tematy związane z ekologią, wykluczeniem społecznym oraz rozmawiali o tym, jakie mają plany na przyszłość. Natomiast nauczyciele uczestniczyli w intensywnym kursie języka angielskiego w maltańskiej szkole językowej, gdzie pod okiem specjalistów wspólnie szlifowali swoją biegłość w posługiwaniu się językiem angielskim.

Jednak nie samą nauką człowiek żyje! W wolnym czasie uczniowie wraz z nauczycielami poznawali lokalną kulturę oraz brali udział w różnych wycieczkach:

  • zwiedzanie stolicy Malty Valletty,
  • rejs na wyspę Comino i pobyt nad Błękitną Laguną,
  • rejs i zwiedzanie wyspy Gozo,
  • wyjście do centrum gier Multi Maxx,
  • zwiedzanie kompleksu jaskiń połączonych z muzeum średniowiecza Grandmaster House.