Profil Fizjoterapia

Klasa o profilu fizjoterapia została utworzona z myślą o uczniach, którzy wiążą swoją przyszłość ze studiami o charakterze medycznym oraz przyrodniczym. Oferujemy edukację rozszerzoną z biologii, chemii, oraz języka angielskiego. Podczas dodatkowych zajęć między innymi z fizjoterapii, nasi wychowankowie zdobędą wiedzę dotyczącą likwidacji skutków lub łagodzeniu procesów chorobowych i ich następstw, zapobieganiem im oraz przywracaniem sprawności człowieka w ciągu całego jego życia. Będą mogli też uczestniczyć w kwalifikowanym kursie pierwszej pomocy kończącym się egzaminem państwowym i uzyskaniem certyfikatu. Dodatkowym atutem szkoły są zajęcia w laboratorium podczas których uczniowie uczą się przyrządzać różnego rodzaju mikstury, poznają tajniki pracy laborantów, zdobywają wiedzę o produkcji niektórych maści i lekarstw. Z naszą pomocą absolwent zdobędzie solidne podstawy i w przyszłości będzie mógł pracować w zawodzie fizjoterapeuty oraz pokrewnych zawodach medycznych.