Jak wiele można zobaczyć w preparacie mikroskopowym, przekonali się uczniowie I klasy Akademickiego Medycznego Liceum Ogólnokształcącego.

W dniu 17.02. 2015 r. w Zakładzie Biotechnologii odbyły się zajęcia, na których zapoznano młodzież z budową mikroskopu świetlnego oraz zasadą posługiwania się mikroskopem optycznym. Uczniowie zostali zapoznani z techniką wykonywania preparatów mikroskopowych.

Mikroskop optyczny pozwala na uzyskanie powiększonego obrazu obserwowanych obiektów, niedostrzegalnych dla ludzkiego oka. Po krótkim instruktażu uczniowie oglądali preparaty przedstawiające substancje zapasowe w komórkach, komórkę jajową w pęcherzykach jajnikowych człowieka, elementy morfotyczne krwi ludzkiej a także strukturę naskórka, jego poszczególnych warstw.

Galeria

 

 

AMLO w Białymstoku

Akademickie Medyczne Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku to szkoła założona z myślą o uczniach, którzy marzą o studiowaniu wszystkich nauk medycznych: medycyny, pielęgniarstwa, fizjoterapii, farmacji, ratownictwa medycznego, diagnostyki medycznej itp.

Szybki kontakt

Sekretariat szkoły:

tel. (85) 749 94 46, 609 111 866

poniedziałek - piątek

w godz. 08.00 - 16.00

Email: lo.med@wsmed.pl

© 2016 Akademickie Medyczne Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku. Projekt i wykonanie: web4net.eu 

Search

Ta strona używa plików cookies. Przeglądając stronę wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności