• absolwent może kontynuować naukę na uczelniach wyższych lub wybranych szkołach policealnych

• matematyka / geografia
  • wiedza o społeczeństwie

• ratownictwo medyczne
  • przysposobienie wojskowe
  • zajęcia z samoobrony

Klasa wojskowa adresowana jest do osób chcących związać swoją karierę zawodową ze służbami mundurowymi, takimi jak wojsko czy policja. Uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach specjalistycznych z przysposobienia wojskowego, które będą prowadzone przez doświadczoną kadrę oficerską. Podopieczni w czasie zajęć zapoznają się ze specyfiką pracy żołnierza zawodowego, będą uczestniczyć w pokazach i uroczystościach wojskowych. W ramach klasy wojskowej wychowankowie nauczą się szacunku do munduru, musztry, samoobrony, terenoznawstwa, taktyki, strzelania sportowego, strzelania z broni bojowej oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Dla naszej młodzieży oraz opiekunów zaplanowane zostały obozy wojskowo-szkoleniowe na których będą doskonalić zdobytą wiedzę.

Akademickie Medyczne Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku to szkoła założona z myślą o uczniach, którzy marzą o studiowaniu wszystkich nauk medycznych: medycyny, pielęgniarstwa, fizjoterapii, farmacji, ratownictwa medycznego, diagnostyki medycznej itp. oraz kierunkach wojskowych i policyjnych takich jak: służby mundurowe, bezpieczeństwo wewnętrzne, obronność, kryminologia, prawo itp.

© 2016 Akademickie Medyczne Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku. Projekt i wykonanie fotogazetka.eu