• absolwent może kontynuować naukę na uczelniach wyższych lub wybranych szkołach policealnych

• biologia
  • chemia

• ratownictwo medyczne
  • zajęcia laboratoryjne

Klasa o profilu ratownictwo medyczne skierowana jest do uczniów wiążących swoją przyszłość zawodowa ze służbą zdrowia. W trakcie trwania nauki oferujemy naszym podopiecznym zajęcia szkoleniowe i ćwiczeniowe, spotkania ze specjalistami z zakresu zdrowia. Podczas zajęć z ratownictwa medycznego, nasi podopieczni mają możliwość zdania egzaminu państwowego, który kończy się certyfikatem z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Podczas zajęć laboratoryjnych młodzież ma możliwość prowadzenia różnych doświadczeń i zdobywa w ten sposób umiejętności i wiedzę, która może być wykorzystana w późniejszej pracy w laboratoriach . Uczy się podstaw sporządzania leków i innych produktów leczniczych oraz kosmetycznych.