• absolwent może kontynuować naukę na uczelniach wyższych lub wybranych szkołach policealnych

• matematyka / geografia
  • wiedza o społeczeństwie

• ratownictwo medyczne
  • edukacja policyjna
  • zajęcia z samoobrony

Klasa policyjna jest dla wszystkich młodych ludzi, którzy planują w przyszłości związać się zawodowo ze służbą w Policji. Uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach przygotowujących ich do testów z wiedzy ogólnej i testów sprawnościowych fizycznie, zgodnie z aktualnymi wymaganiami rekrutacyjnymi. Zapoznają się z elementami prawa i kryminalistyki. Podczas spotkań z przedstawicielami różnych wydziałów i sekcji Policji, przybliżymy naszym podopiecznym pracę w policji i wprowadzimy ich w niektóre zagadnienia i szkolenia podstawowe policjantów. Uczniowie będą zdobywać umiejętności strzeleckie, podstawy sportów walki, podstawy samoobrony, udzielania pierwszej pomocy. Będą uczestniczyć w zajęciach z psychologiem, obejmujące elementy treningu komunikacji interpersonalnej i radzenie sobie ze stresem. Wraz z opiekunami będą wyjeżdżać na obozy sportowo – kondycyjne. Program nauczania został tak opracowany aby nasz młody absolwent zwiększył swoje szansę podczas niełatwych testów rekrutacyjnych, jakie trzeba przejść podczas wstępowania w szeregi policji.

Akademickie Medyczne Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku to szkoła założona z myślą o uczniach, którzy marzą o studiowaniu wszystkich nauk medycznych: medycyny, pielęgniarstwa, fizjoterapii, farmacji, ratownictwa medycznego, diagnostyki medycznej itp. oraz kierunkach wojskowych i policyjnych takich jak: służby mundurowe, bezpieczeństwo wewnętrzne, obronność, kryminologia, prawo itp.

© 2016 Akademickie Medyczne Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku. Projekt i wykonanie fotogazetka.eu