• absolwent może kontynuować naukę na uczelniach wyższych lub wybranych szkołach

• biologia
  • chemia

• ratownictwo medyczne
  • podstawy pielęgniarstwa
  • zajęcia z fizjoterapii

Klasa o profilu pielęgniarstwo została utworzona z myślą o uczniach, którzy wiążą swoją przyszłość ze studiami o charakterze medycznym oraz przyrodniczym. Oferujemy edukację rozszerzoną z biologii, chemii, oraz języka angielskiego zawodowego. Podczas dodatkowych zajęć między innymi z ratownictwa medycznego, nasi podopieczni będą uczestniczyć w kursie, w trakcie którego będą mogli zdobyć uprawnienia udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia kończą się egzaminem państwowym i uzyskaniem certyfikatu. Zdany egzamin jest przepustką do uzyskania uprawnień ratownika medycznego. Na zajęciach z fizjoterapii młodzież będzie miała możliwość zapoznania się z anatomią człowieka i technikami pracy fizjoterapeutów, których celem jest przywrócenie pacjenta do jak najlepszej sprawności fizycznej. Z naszą pomocą absolwent zdobędzie solidne podstawy i w przyszłości będzie mógł pracować w zawodzie pielęgniarki lub fizjoterapeuty.