Matura i przygotowanie do studiów medycznych

Klasy o profilach: Ratownictwo medyczne, Pielęgniarstwo, Fizjoterapia, Kosmetyka.
Wykwalifikowana kadra.
Bogate wyposażenie i profesjonalne zaplecze.

teacher.png

O Akademickim Medycznym Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku

ALM.jpg

Akademickie Medyczne Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku to szkoła założona z myślą o uczniach, którzy marzą o studiowaniu wszystkich nauk medycznych: medycyny, pielęgniarstwa, fizjoterapii, farmacji, ratownictwa medycznego, diagnostyki medycznej itp. Szkoła powstała przy Wyższej Szkoły Medycznej, co gwarantuje akademicki poziom wykładanej wiedzy i doskonałe przygotowanie przyszłych studentów na wszystkie uniwersytety medyczne.

W Akademickim Medycznym Liceum Ogólnokształcącym są realizowane przedmioty teoretyczne i praktyczne. Zajęcia odbywają się w salach dydaktycznych oraz w pracowniach biotechnologicznych i laboratoriach Wyższej Szkoły Medycznej w celu uzyskania jak najwyższego poziomu nauczania. Uczniowie mają możliwość poszerzania swojej wiedzy na dodatkowych godzinach z biologii i chemii na poziomie przygotowującym do studiów medycznych, prowadzonych przez wysoko kwalifikowaną kadrę pedagogiczną, w tym wykładowców akademickich, rozszerzony program języka angielskiego - w tym języka angielskiego medycznego, zajęcia z biotechnologii i ćwiczenia laboratoryjne oraz kurs ratownictwa dla wszystkich uczniów.

Nowością od roku szkolnego 2020/2021 będzie klasa o profilu Kosmetycznym.

Akademickie Medyczne Liceum Ogólnokształcące przyjmuje już podania na rok szkolny 2020/2021 do klasy pierwszej.

Zapraszamy do kontaktu: lo.med@wsmed.pl; telefon (85) 749 94 46

Fanpage: Akademickie Medyczne Liceum - klasy medyczne