Laboratorium chemiczne. "Burza z piorunami w probówce" -  klasa pierwsza uczestniczyła w warsztatach  ”Chemia światła”.

Uczniowie wykonywali doświadczenie „Burza z piorunami w probówce”, w którym w roztworze wodno-alkoholowym w obecności tlenu wytworzonego z rozkładu nadmanganianu potasu dochodziło do spalania etanolu, czemu towarzyszyło iskrzenie wewnątrz roztworu.

Objawy doświadczenia są bardzo efektowne, tym bardziej, że reakcje spalania zachodzą najczęściej w atmosferze, a nie w fazach ciekłych. Możliwość własnoręcznego wykonania eksperymentu była dodatkowym, bardzo istotnym uatrakcyjnieniem zajęć.