Wizyta grupy ratowniczej "Nadzieja"

Dnia 15 listopada 2017 roku Akademickie Liceum Ogólnokształcące odwiedzili członkowie Grupy Ratowniczej "Nadzieja" w Białymstoku.

Ratownicy przeprowadzili zajęcia z udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób pomóc osobie nieprzytomnej, w trakcie ataku epilepsji oraz poszkodowanym z podejrzeniem urazu kręgosłupa.

Ochotnicy przeprowadzili RKO na fantomie, testując przy tym zdobyte umiejętności.Następnie wzięli udział w symulacji wypadku, w czasie którego konieczne było użycie deski ratunkowej. Mieli okazję spróbować pracy zespołowej w praktyce. Pracując w grupach przekładali rannego na deskę, zabezpieczali go i przenosili w wyznaczone miejsce.

Uczniowie uzmysłowili sobie jak istotna jest praca zespołowa i komunikacja. Pierwszoklasiści zapoznali się z wyposażeniem karetki podstawowej (P). Młodzież miała okazję zobaczyć sprzęty takie jak glukometr, ssak czy pulsoksymetr przenośny.

Na spotkaniu zostały przekazane bardzo ważne informacje, które mogą w przyszłości uratować ludzkie życie. Dzięki ćwiczeniu umiejętności w praktyce młodzież nabrała obycia ze sprzętem oraz pewności potrzebnej do udzielenia pomocy.

ALM w Białymstoku

Akademickie Liceum Medyczne to szkoła założona z myślą o uczniach, którzy marzą o studiowaniu wszystkich nauk medycznych: medycyny, pielęgniarstwa, fizjoterapii, farmacji, ratownictwa medycznego, diagnostyki medycznej itp.