Wizyta grupy ratowniczej "Nadzieja"

Dnia 15 listopada 2017 roku Akademickie Medyczne Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku odwiedzili członkowie Grupy Ratowniczej "Nadzieja" w Białymstoku.

Ratownicy przeprowadzili zajęcia z udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób pomóc osobie nieprzytomnej, w trakcie ataku epilepsji oraz poszkodowanym z podejrzeniem urazu kręgosłupa.

Ochotnicy przeprowadzili RKO na fantomie, testując przy tym zdobyte umiejętności.Następnie wzięli udział w symulacji wypadku, w czasie którego konieczne było użycie deski ratunkowej. Mieli okazję spróbować pracy zespołowej w praktyce. Pracując w grupach przekładali rannego na deskę, zabezpieczali go i przenosili w wyznaczone miejsce.

Uczniowie uzmysłowili sobie jak istotna jest praca zespołowa i komunikacja. Pierwszoklasiści zapoznali się z wyposażeniem karetki podstawowej (P). Młodzież miała okazję zobaczyć sprzęty takie jak glukometr, ssak czy pulsoksymetr przenośny. 

Na spotkaniu zostały przekazane bardzo ważne informacje, które mogą w przyszłości uratować ludzkie życie. Dzięki ćwiczeniu umiejętności w praktyce młodzież nabrała obycia ze sprzętem oraz pewności potrzebnej do udzielenia pomocy.

 

Galeria

 

 

AMLO w Białymstoku

Akademickie Medyczne Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku to szkoła założona z myślą o uczniach, którzy marzą o studiowaniu wszystkich nauk medycznych: medycyny, pielęgniarstwa, fizjoterapii, farmacji, ratownictwa medycznego, diagnostyki medycznej itp.

Szybki kontakt

Sekretariat szkoły:

tel. (85) 749 94 46, 609 111 866

poniedziałek - piątek

w godz. 08.00 - 16.00

Email: lo.med@wsmed.pl

© 2016 Akademickie Medyczne Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku. Projekt i wykonanie: web4net.eu 

Search

Ta strona używa plików cookies. Przeglądając stronę wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności