Młodzież Akademickiego Medycznego Liceum Ogólnokształcącego poznaje tajniki pracy laboratoryjnej.

Po dwóch miesiącach opanowywania podstawowych zasad pracy laboratoryjnej, nadszedł wreszcie czas samodzielnej pracy!
W „ruch” poszły próbówki, pipety, zlewki i różnego rodzaju odczynniki chemiczne.
Jest klawo, kolorowo i naukowo…!!!

Uczniowie samodzielnie sprawdzali jak wytrąca się metaliczne srebro, osadzające się na ściankach próbówki w postaci „lustrzanej powłoki”. Przy pomocy reakcji chemicznej, potrafią określić właściwości redukujące cukrów prostych. Mogą również przeprowadzić redukcje Cu2+ do Cu+ z wytworzeniem pomarańczowego osadu tlenku miedzi (Cu2O), jest to tak zwana Próba Trommera.

Ponadto nasi podopieczni podczas zajęć wykrywali białko zawarte w produktach żywnościowych, z wykorzystaniem próby ksantoproteinowej i odczynu biuretowego. Po zajęciach laboratoryjnych uczniowie potrafią „ugotować” białko nie używając ognia!!!
Czary – nie to po prostu chemia!!!