Tajniki pracy laboratoryjnej

Młodzież Akademickiego Medycznego Liceum Ogólnokształcącego poznaje tajniki pracy laboratoryjnej.

Po dwóch miesiącach opanowywania podstawowych zasad pracy laboratoryjnej, nadszedł wreszcie czas samodzielnej pracy!
W „ruch” poszły próbówki, pipety, zlewki i różnego rodzaju odczynniki chemiczne.
Jest klawo, kolorowo i naukowo…!!!

Uczniowie samodzielnie sprawdzali jak wytrąca się metaliczne srebro, osadzające się na ściankach próbówki w postaci „lustrzanej powłoki”. Przy pomocy reakcji chemicznej, potrafią określić właściwości redukujące cukrów prostych. Mogą również przeprowadzić redukcje Cu2+ do Cu+ z wytworzeniem pomarańczowego osadu tlenku miedzi (Cu2O), jest to tak zwana Próba Trommera.

Ponadto nasi podopieczni podczas zajęć wykrywali białko zawarte w produktach żywnościowych, z wykorzystaniem próby ksantoproteinowej i odczynu biuretowego. Po zajęciach laboratoryjnych uczniowie potrafią „ugotować” białko nie używając ognia!!!
Czary – nie to po prostu chemia!!!

Galeria

 

 

AMLO w Białymstoku

Akademickie Medyczne Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku to szkoła założona z myślą o uczniach, którzy marzą o studiowaniu wszystkich nauk medycznych: medycyny, pielęgniarstwa, fizjoterapii, farmacji, ratownictwa medycznego, diagnostyki medycznej itp.

Szybki kontakt

Sekretariat szkoły:

tel. (85) 749 94 46, 609 111 866

poniedziałek - piątek

w godz. 08.00 - 16.00

Email: lo.med@wsmed.pl

© 2016 Akademickie Medyczne Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku. Projekt i wykonanie: web4net.eu 

Search

Ta strona używa plików cookies. Przeglądając stronę wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności